Raham Communication banner site

رهام ارتباطات

banner-it2

بخش رهام ارتباطات، که در ابتدا با نام شرکت رها در سال 1381 فعالیت خود را شروع کرده و تا کنون بیش 18 سال سابقه فعالیت داشته و یکی از تیم های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در حوزه خدمات الکترونیکی امن و درگاههای وب سازمانی، رایانش ابری، رتبه بندی اعتباری و خدمات مشاوره فناوری اطلاعات میباشد. خدمات و محصولات تیم رهام با توجه به کیفیت، قابلیت و امنیت آن، مورد استفاده بزرگ ترین شرکت ها و سازمان های کشور می باشد. 

از جمله خدمات رهام ارتباطات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارتباطی ثابت و همراه مانند سیستم های ارتباطی وایرلس و …
 • پایش و کنترل هوشمند ترافیک داده
 • مشاوره و ارایه راه حل های فراگیر
 • پشتیبانی و نگهداری زیرساخت های فناوری اطلاعات (IT)
  و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)
 • طراحی و نصب و نگهداری شبکه های فعال و غیر فعال(active و passive)
 • ارایه راه حل های جامع امنیتی و فروش تجهیزات، پشتیبان و پیشرو در
  شرکت ها، مجموعه ها، موسسات و کارخانجات.
 • از جمله خدمات دیگر این مجموعه در زمینه ارتباطات می توان نصب ، راه اندازی و پشتیبانی انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی مانند دوربین ها را نام برد. امروزه دوربین ها، چشم سوم شما هستند.

طراحی و اجرای شبکه

 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی، نظارت و ارائه خدمات پشتیبانی شبکه‌
 • امکان سنجی، طراحی و اجرای شبکه‌های بی‌سیم
 • انجام بررسی های اولیه درخصوص زیرساخت موجود و تعیین نوع زیر ساخت مورد استفاده برای بالابردن بهره وری و کیفیت کار، برآورد هزینه مراحل اجرای پروژه، برآورد زمان شروع و اتمام و انتقال به فاز راه اندازی اکتیو شبکه
 • طراحی ساختاریافته شبکه، شامل طراحی شبکه کامپیوتری با ضریب امنیتی بالا، طراحی با ساختار کاملا پایدار و پویا، طراحی با درنظر گرفتن ضریب دسترسی بالا و ارائه مستندات به مشتریان
 • نصب و راه اندازی سرویس دهنده ی تلفنی (VOIP)
 • پیاده سازی سرویس های Active Directory ،DNS ،IIS ،DHCP ٬٬ FTP ٬ SNMP WSUS ٬ Routingدر شبکه
 • پیاده سازی استراتژی پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

کولوکیشن و مجازی سازی

کولوکیشن و مجازی سازی از جمله مسائلی است که امروزه مورد نیاز بسیاری از سازمان ها و شرکت ها می باشد. خدمات کولوکیشن به اجاره فضای بخشی از رک های مستقر در یک دیتاسنتر جهت میزبانی سرور گفته می شود که در عمل مشتری با قراردادن سرور خود در فضای میزبانی سرور اختصاصی یا رک مستقر در دیتاسنتر این شرکت می تواند از امکاناتی همچون فضای تخخصی دیتاسنتر، برق اصلی، برق اضطراری و پشتیبان، اینترنت اختصاصی یا اشتراکی استفاده نماید. در صورتی که شما از سرور های رک مونت استفاده می نمایید، می توانید برای میزبانی سرور های خود از شبکه تخصصی کولوکیشن برای راه اندازی سرور خود استفاده نمایید. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی با داشتن تجربه چند ساله، با دارا بودن بستری مناسب و پایدار خدمات میزبانی به سرورهای اختصاصی را به مشتریان خود رائه خدمت می نماید.

مانیتورینگ و فایروال

مانیتورینگ

باتوجه به گسترش شبکه های کامپیوتری داخل مجموعه ها و همچنین افزوده شدن تجهیزات تحت شبکه، نیاز به مانیتور کردن انواع ترافیک میان دستگاه‌های موجود در شبکه یا بررسی این موضوع که آیا یک دستگاه در شبکه ما در حال کار می باشد یا خیر احساس خواهد شد. این ابزار با بررسی وضعیت دستگاه ها در شبکه، اطلاعات بسیار مفیدی که درجهت راهبری و مدیریت شبکه مورد نیاز کارشناسان فناوری اطلاعات و حتی مدیران مربوطه می باشد را دراختیار آنها قرار می دهد. بسیاری از ابزارهای مانیتورینگ با فراهم کردن ویژگی‌های ترسیم توپولوژی شبکه در قالب نقشه و قابلیت‌های گرافیکی نظیر داشبوردها به مدیران سیستم اجازه مشاهده محل دقیق مشکلات احتمالی بوجود آمده را خواهد داد. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی با ارئه و راه اندازی سیستم های مانیتورینگ در مجموعه ها، این امکان را برای شما مسئولین محترم فناوری اطلاعات و شبکه فراهم می سازد تا کلیه سرویس های موجود بر روی شبکه خود را به صورت 24 ساعته نظارت نموده و در صورت رديابی هرگونه اختلال و اشکال، نسبت به رفع موضوع در سریعترین زمان ممکن اقدام فرمایید.

datacenter_monitoring
img-firewall

فایروال

 

دیوار آتش نام عمومی برنامه‌هایی است که از دستیابی غیر مجاز به شبکه شما جلوگیری می‌کنند. عملکرد بسیاری از سیستم‌های فایروال اینگونه ‌است که تمامی ارتباطات پس از اینکه به سمت فایروال هدایت شد، این سیستم درباره امن بودن یا نبودن عبور داده ها و ورود آنها به شبکه تصمیم گیری خواهد نمود. این سیستم امنیتی معمولاً ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است. با توجه به ضررورت‌های استاندارد (ISMS & ISO۲۷۰۰۱) فایروال‌ها جزء لاینفک شبکه‌های کامپیوتری قرارگرفته‌اند و یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین شبکه شده‌اند، در این میان با توجه به حساسیت هر سازمان لایه بندی و قدرت فایروال‌ها در نظر گرفته می‌شود. مثلاً در بانک‌ها به لحاظ اهمیت و ارزش اطلاعات فایروال‌ها جایگاه حساسی دارند و مسئولین شبکه بانک‌ها همواره دقت بسیاری را در این ارتباط به خرج می‌دهند. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی درجهت ارائه خدمات تخصصی امنیت شبکه به مشتریان خود در این راستا اعلام آمادگی نموده و درجهت معرفی، نصب و راه اندازی فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری اقدام می نماید.

تجهیزات شبکه و دیتا سنتر

 • مشاوره و تامین تجهیزات شبکه اکتیو و تجهیزات شبکه پسیو
 • بررسی نیازمندی زیرساخت دیتاسنتراز قبیل زیرساخت فیزیکی و زیرساخت سرویس ها
 • راه اندازی دیتاسنتر و اصلاح معماری قدیمی مراکزداده به معماری نوین
 • معماری سیستم های توزیع، کنترل برق و برق اضطراری (UPS)

محصولات آنتی ویروس

امنیت اطلاعات و شبکه از جمله مسائلی است که اکثر سازمان ها جهت حفظ منابع با ارزش خود و اطمینان از پایداری اطلاعات سیستمی به آن نیازمندند. تیم رهام ارتباطات در این زمینه اقدام به فروش و ارائه انواع آنتی ویروس ها و فایروال های کاملی از شرکت ESET NOD 32 می نماید که نیاز اکثر کاربران را در زمینه امنیت اطلاعات و حفظ سیستم از ویروس ها و برنامه های مخرب را رفع می نماید. از جمله ویژگی های مهم این سرویس امکان پیاده سازی و نصب آن بر تمامی دیوایس ها و دستگاه ها اعم از موبایل، تبلت، لپ تاپ و سایر امکاناتی مانند پیاده سازی بر روی سرورهای اختصاصی، مجازی، هاستینگ و پیاده سازی بر بستر شبکه نیز می باشد.

ما به شما بهترین ها را ارایه می دهیم

با ما در ارتباط باشید:

Choose The Best The most Creative

فهرست